Cevap :
Selam ^^
2 litre süt için - 4 TL ödüyorsa , demekki sütün 1 litresi 2 TL oluyor.
4÷2= 2 TL
1 litresi - 2 TL ise ;
5 litresini bulmak için, çarpma işlemi yapacağız.
5×2= 10 TL öder.
İyi Dersler.
Sude ✨
[tex]selam[/tex]
Şimdi 2 litre süt 4 TL'ymiş.
1 litreyi bulmak için 4 litreyi 2'ye böleceğiz.
4:2=2
yani litresi 2 TL'ymiş.
5.2=10 TL'dir.
#Sunset