Cevap :
90 ltrelik yag 180 tl yani 2 kati fiyatinda
o zaman 40 litrelik yag da 40.2= 80 tl olur
cevap 80
iyi calismalar :)
[tex]\color{black}\colorbox{purple}{MERHABA'♡}[/tex]
•Bilgi : Bu tarz sorularda önce bir litrenin ne kadar olduğunu bulmanız gerekir .
Cevap ; 80TL
•Çözüm : Önce bir litre yağ ne kadar olduğuna bakalım.
↪90litre 180lira ise bir litre yağ 180÷90=2TL
- Bir lite yağ 2tl ise 40 litre yağ 40 × 2 = 80TL dir.