Cevap :
Merhaba
Mesela 4₺'lik şekerlerden 3 al 2 öde yapalım.
Normalde 3 tane alacağımız için 3×4=12₺ ödememiz gerekir.
Ama 2 öde dediği için 2×4=8₺ öderiz.
Başka bir örnek 5₺'lik çikolata.
Bundan 6 tane alırsam normalde 6×5=30₺ ödemem gerekir.
Ama 2 öde diyor. Yalnız burada iki tane 3 olduğu için 2 tanede 2 olacak yani (2×2)×5=20₺ olur.
Başarılar
Cevap:
bir tanesinin fiyatı ne ise ondan 3 tane aldığında üç tanesinin fiyatını ödemek yerine ikitanesinin fiyatını ödersin yani biri bedava gibi düşün
Adım adım açıklama: