Cevap :
Cevap:
Cevap 1424 ₺ olmalıdır soruyu program yanlış veya eksik taramış olabilir.
Adım adım açıklama:
16×5=80 ₺
kalan kısım 464-16=448 kg kalır bununda kg şu 3₺ den satmış
448×3=1344₺
80+1344=1424₺
Cevap:
öncelikle geri kalan narları yani 3 tlden satılan narları bulmalıyız
464-16=448
bunun kaç lira ettigini bulalım
448×3=1344
şimdi de 5 liradan satılan 16 kilo narların fiyatını bulalım
16×5=80
toplayalım bunları
1344+80=1424