👤

yapar mısın cok acil​

Yapar Mısın Cok Acil class=

Cevap :

Cevap:

MERHABA!

>>Öncelikle hangi meyveden aldı ise,meyvenin kilosunu ve kaç kilometre aldığını çarpıyoruz.

3×3,5 = 10,5 elmaya verilen ücret.

5×2,5 = 12,5 nara verilen ücret.

2×7,4 = 14,8 muza verilen ücret.

>>Son olarak hepsini topluyoruz.

10,5+12,5+14,8 = 37,8TL ödeme yapmıştır.

CEVAP D!

İYİ DERSLER!

Cevap:

D

Adım adım açıklama:

Nar 3kg'mış. Yani; 5×2,5=12,5 yani NAR:12,5 TL

Muz 2kg. Yani; 2×7,4=14,8 yani MUZ:14,8 TL

Elma 3kg. Yani; 3×3,5=10,5 yani ELMA:10,5 TL

12,5+10,5=23. 23+14,8=37,8

CEVAP:D