yapar mısın cok acil
![Yapar Mısın Cok Acil class=](https://tr-static.eodev.com/files/d8b/ff08aa75551acb50204719108e447e5c.jpg)
Cevap:
MERHABA!
>>Öncelikle hangi meyveden aldı ise,meyvenin kilosunu ve kaç kilometre aldığını çarpıyoruz.
3×3,5 = 10,5 elmaya verilen ücret.
5×2,5 = 12,5 nara verilen ücret.
2×7,4 = 14,8 muza verilen ücret.
>>Son olarak hepsini topluyoruz.
10,5+12,5+14,8 = 37,8TL ödeme yapmıştır.
CEVAP D!
İYİ DERSLER!
Cevap:
D
Adım adım açıklama:
Nar 3kg'mış. Yani; 5×2,5=12,5 yani NAR:12,5 TL
Muz 2kg. Yani; 2×7,4=14,8 yani MUZ:14,8 TL
Elma 3kg. Yani; 3×3,5=10,5 yani ELMA:10,5 TL
12,5+10,5=23. 23+14,8=37,8
CEVAP:D