4. SINIF PROBLEM KURUNUZ
![4 SINIF PROBLEM KURUNUZ class=](https://tr-static.eodev.com/files/dbc/d9fb1640b1644c34d80fb24ec10ec2e6.jpg)
Cevap:
40 litre süt 30 tl ye satılıyor 1 litre süt 5.45 tl ye satılıyor buna göre bir satıcı hepsini alıp 100 lira verirse kan para üstü vermen gerekir
Merhaba eğer işine yararsa " En iyi seçer misin "
Problem : Yandaki görselde verilen 20 litrelik kovalar ile 1 litrelik şişenin 4'de 2'sini kaç defa da doldurulur ?