👤

14-Markette 3 kg şeker 45 TL'dir. Marketten 8 kg şeker alan Levent Bey kasiyere 200 TL verdi. Buna göre Levent Bey kaç TL para üstü almalıdır?​

Cevap :

Cevap:

Selam.

Adım adım açıklama:

3 kg şeker 45 tl ise, 1 kg şeker 15 tl'dir.

▸15 x 8 = 120

▸200 - 120 = 80

Cevap, 80 olmalıdır.

başarılar.

Cevap:

İlk önce 1 kg kaç TL onu bulmalıyız

Adım adım açıklama:

45

[tex]45 \3 = 15 \\ 15 \times 8 = 120 \\ 200 - 120 = 80[/tex]

Dir yani cevap 80