👤

3 kg çilek 18 liradır .35 kg çilek satan bir manav kaç lira elde eder

Cevap :

Cevap:

210

Adım adım açıklama:

-----> İlk önce 1 kg'mını bulalım.

18÷3=6

-----> 1 kg'mı 6 TL'ymiş şimdi 35 kg'sini bulalım.

35×6=210 TL

Başarılar Dilerim

#Yihyun