Cevap :
Adım adım açıklama:
Nohut 3TL
25 kg nohut satılırsa 25*3=75TL
Fasülye 4TL
10 kg fasulye satılırsa 10*4=40TL
Toplam 75+40=115 TL kazanır.
Cevap:
Eğer 25 kg satıyor ise 25×3=75 olur.Aynı şeyi 10 kg'dada yapalım.10×4=40 olur.40+75=115 TL kazanır.
Adım adım açıklama:
#iyidersler