👤

kilogramı 8 TL olan kayısıdan 3 kilogram kilogramı 9 TL olan vişneden 2 kilogram aldık satıcıya kaç TL öderiz cevap nedir​

Cevap :

Cevap:

8×3=24 9×2=18 18+24=42

Öncelikle Merhaba♡

KAYISI=8×3=24 TL

VİŞNE=9×2=18 TL

18+24=42 TL öderiz.

Kolay Gelsin :)