👤

b b b b b b bb b v bb ​

B B B B B B Bb B V Bb class=

Cevap :

ʚ мєянαвαℓαя ɞ

Soru: 1 kilogram elma 12 TL'dir. Buna göre, 3kilogram 500 gram elma kaç TL eder?

Cevap

1 kilogram elma 12 lira ise 3 kilogram elma'nın kaç TL olduğunu bulmak için 3 tane 12'yi toplarız.

  • 12+12+12=36 3 kilogram elma 36TL dır

500 gram ise 1 kilogram'ın yarısı'dır. 500gram'ın kaç TL olduğunu bulmak için ise 12'yi 2' ye böleriz.

  • 12÷2=6 500 gram elma 6 TL dir.
  • 36+6=42 TL

#İyiDersler

#zeynep8514