Cevap :
4kg 12 tl
Yarısı yani 2kg 6tl
6kg ise üsttekinden yararlanıcaz yani
2kg 6 ise
6 kaçtır (x) diyelim
İçler dışlaedan 18 tl
20-18=2 tl
Yarısı yani 2kg 6tl
6kg ise üsttekinden yararlanıcaz yani
2kg 6 ise
6 kaçtır (x) diyelim
İçler dışlaedan 18 tl
20-18=2 tl
Cevap:
~Merhaba!
Öncelikle 4kg 12TL ise 1kg 3TL'dir
▪12:4=3
o zaman her kiloyu 3TL'den hesaplarsak
6·3=18TL
Buna göre:
20-18=2
CEVAP: 2TL olmalıdır!
Adım adım açıklama: