Cevap :
Cevap:
15 TL ödemelidir
Adım adım açıklama:
6 kg si 18 ise 18i 3e bölersek 6 oluyor yani kg si 3 TL 3.3=9 TL üzümün parası 2 kg üzüm 6 TL oluyor 9+6=15
15 liradır
*Açıklayıcı*
çünkü 18i 6ya bölersek 3 çıkıyor her biri üç oluyor üçle ikiyi çarparsak altı oluyor buda 1 kilo eriğin fiyatı sonra üç kilo üzümün fiyatını bulmak için üçle üçü çarpıyoruz dokuz ediyor sonra 1 kilo erik zaten 6ydı 9 la 6yı toplarsak 15 ediyo
*Açıklayıcı*
çünkü 18i 6ya bölersek 3 çıkıyor her biri üç oluyor üçle ikiyi çarparsak altı oluyor buda 1 kilo eriğin fiyatı sonra üç kilo üzümün fiyatını bulmak için üçle üçü çarpıyoruz dokuz ediyor sonra 1 kilo erik zaten 6ydı 9 la 6yı toplarsak 15 ediyo