👤

Aysel Hanım bakkaldan kilosu 5 lira 25 kuruş olan pirinçten 3 kilo alır Buna göre Aysel olun bakkala kaç TL öder ​

Cevap :

5.25×3=15 TL 75 KURUŞ

İ DERSLER

#xmelisx36

Selam :))

Çarpma işleminden yararlanıyoruz.

Cevabımız ektedir. (15 TL 75 kuruş)

İyi Dersler.

Görseli göster MrsKoala