👤

9 litre sütün fiyatı 16,65 lira olduğuna göre 1 litre sütün fiyatı kaç liradır ACİL

Cevap :

Cevap:

1 tl 85 kuruştur. eğer 9 u 16.65 bölseydin bulurdun

Cevap:

1.85 TL

Adım adım açıklama:

9 litre 16.65 ise bunları bölerek 1 litreye ulaşabiliriz.

litresi 5 tl olan sütten 8 litre aldığını düşün 8.5=40 TL

bize tersi sorulmuş 8 litre süt 40 tl gibi

o yüzden 16,65/9=1,85

iyi çalışmalar