Cevap :
Cevap:
1.85 TL
Adım adım açıklama:
9 litre 16.65 ise bunları bölerek 1 litreye ulaşabiliriz.
litresi 5 tl olan sütten 8 litre aldığını düşün 8.5=40 TL
bize tersi sorulmuş 8 litre süt 40 tl gibi
o yüzden 16,65/9=1,85
iyi çalışmalar
Cevap:
1.85 TL
Adım adım açıklama:
9 litre 16.65 ise bunları bölerek 1 litreye ulaşabiliriz.
litresi 5 tl olan sütten 8 litre aldığını düşün 8.5=40 TL
bize tersi sorulmuş 8 litre süt 40 tl gibi
o yüzden 16,65/9=1,85
iyi çalışmalar