👤

Akif bey bir günde satış fiyatı ayrı olan 3 tane ütü satmıştır bu ütülerden elde ettiği toplam gelir 789 TL olduğuna göre bir ütünün satış fiyatı kaç liradır​

Cevap :

Cevap:

789÷3=263

Adım adım açıklama:

Bize 3 ütünün fiyatlarının farklı olduğu söyleniyor.Ve bizden tek bir tanesinin fiyatını buymak istiyor bu yüzden fiyatını tanesine bölerek sonuçta ulaşırız.

*kolay gelsin*

♡ayssm444kaya♡

~soru bekçisi~