👤

Bir marketten aynı marka zeytinyağı farklı miktar ve fiyatlarda satılıyor. Aşağıda verilen iki farklı miktar için 1 L zeytinyağının fiyatını hesaplayarak hangisinin daha avantajlı olduğunu bulunuz. 59,5 TL 2 L Zeytinyağı 3 L Zeytinyağı 84,9 TL L K çözümlü olursa daha iyi olur ​

Cevap :

Cevap:

60 / 2 = 30 1 litre 30 TL 30•3=90