Cevap :
- Cevap = 80 TL olur.
Adım adım açıklama:
750 ÷ 3 = 250 Gram ise,
60 ÷ 3 = 20 TL Eder.
250 × 4 = 1.000 Gram = 1 kg ise,
1 kg'ı 20 × 4 = 80 TL Eder.
Adım adım açıklama:
750 ÷ 3 = 250 Gram ise,
60 ÷ 3 = 20 TL Eder.
250 × 4 = 1.000 Gram = 1 kg ise,
1 kg'ı 20 × 4 = 80 TL Eder.