Go Lesson
👤
Mamo2008go
Mamo2008go
Matematik
Cevaplandı
1,5kg pirinç 4,5TL ise pirincin 1 kg fiyatı kaç TL'dir?
Cevap :
Pamyqlgo
Pamyqlgo
Cevap:
4 TL
Adım adım açıklama:
1,5 kg 4,5 TL
1. kg ?
Doğru orantı yaptığımızda:
4,5×1=4,5
4,5÷1,5=4
Answer Link
TÜM CEVAPLARI GÖRÜNTÜLE ( 71+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Go Lesson: Diğer sorular
Beyler Yardım Lütfen Bayanlardayardım Pls
- INIS 2. Zorluk Seviyesi Kaç Netin Var? Bir Havaalanında Aşağıdaki Gibi Kapı Ve Uçuş Numaralarını Gösteren Tabelalardan Biri Örnek Olarak Verilmiştir. 37135 81
Durum Fiilleri Öznenin Işi Kendisinin Yaptığı Fakat Yapılan Işten Etkilenen Bir Varlığın Olmadığı Fiillerdir. Bu Yüz- Den Durum Fillerinde Işi Gerçekleştiren Bu
100'e KADAR OLAN ASAL SAYILAR NELERDİR ? 400'e KADAR OLAN TAM KARE SAYILAR NELERDİR ?
Iyonik Bilesiklerin Kaynama Noktasi Kiyaslanmasi Ve Iyonik Bag Kararkterinin Kiyaslanisi Nasil Yapilir
7a8b Dört Basamaklı Sayısı 5 Ile Hem De 9 Ile Tam Bölünebiliyor.Ama 10 Ile Tam Bölünemiyor. Buna Göre A+b Kaçtır? (ben Cevabı 8 Olarak Buluyorum Ama Şıklarda Yo
T 13. A Ve B Birer Tam Sayıdır. (a + 1)²-b² ifadesinin Bir Tek Tam Sayı Olduğu Biliniyor. Buna Göre, I. a + B Çift Sayıdır. II. A - B Tek Sayıdır. III. A + 1 Te
2 Soruyu Da Cevaplar Mısınız? Lütfen Acill
Biri Diğerinin 9 Katı Olan Iki Sayının Farkı 144 Tür. Büyük Sayı Kaçtır?İşlem Yapıp Cevap Verir Misiniz?
12. Sınıf Ayt Fizik Basit Harmonik Hareket Sprusu Lutfen Acil Çözümlü Olsun.
Kenar Uzunlukları 20 Metre Ve 30 Metre Olan Dikdörtgen Biçimindeki Bir Arazi, Kare Şeklinde Parsellere Ayrılıp Bu Parsellerin Köşelerine Birer Sulama Sistemi K
1. Ile 2. Nin Ebobu 2. Ye Eşittir 1. 108 Ise 2 Hangisi Olamaz 54 32 27 18