👤

1,5kg pirinç 4,5TL ise pirincin 1 kg fiyatı kaç TL'dir?

Cevap :

Cevap:

4 TL

Adım adım açıklama:

1,5 kg 4,5 TL

1. kg ?

Doğru orantı yaptığımızda:

4,5×1=4,5

4,5÷1,5=4