Cevap :
Cevap:
9,25TL
Adım adım açıklama:
1kg 1000gram eder. Yani 250 gram 1kg'ın 4'te 1'idir. 1kg fiyatı 37 TL demiş 250 gram fiyatını istiyor. Peynirin gramını 4'e böldüğümüz için fiyatını da 4'e böleriz 37 bölü 4'ten cevap 9,25TL çıkar.
Cevap:
9,25
Adım adım açıklama:
1kg = 4x250 gr
1 kg=37tl
250gr=?
37:4 =9,25