👤

3. Bir manav aldığı 504 kiviyi sekizerli olarak paketleyip satıyor.
Bir paket kivinin fiyatı 4 TL olduğuna göre manav kaç TL para kazanmıştır?
Lütfen bulurmusunuz


Cevap :

Cevap:

MERHABALAR✨✨

1. Adım

504'ü 8'e bölüyoruz:

504:8= 63

2. Adım

63 ile 4'ü çarpıyoruz:

63 × 4= 252 TL KAZANMIŞ.

NEDEN 252 TL:

Sonucu 252 bulmamızın nedeni bir kiviyi sekizerli paketlemek demek bölme işlemi yapmak demektir. Sonra cevabı 63 bulduğumuzda ise her paket 4 TL olduğu için 63 çarpı 4 işlemini yapmak gerekir. Bulduğumuz 252 sonucu da bize 252TL kazandığını gösterir.

İYİ DERSLER BAŞARILAR✨✨