👤

6. 300 gram balın fiyatı 36 lira olduğuna göre 1 kilogram balın fiyatı kaç liradır? A) 0,12 B) 12 C) 120 D) 150​

Cevap :

Cevap:

C

300 gram 36 tl

1000 gram X

36000/300 = 120

Cevap:

Kilogrami grama dönüştürüyoruz.

1 kilogram = 1000 gram

İçler dışlar çarpımı yapıyoruz.

Çözüm ektedir anlamadıysan tekrar anlatabilirim iyi dersler

Görseli göster Atagokce121