Cevap:
Merhaba
Adım adım açıklama:
[ÖRNEK SORULAR]
3 tane kalemin fiyatı 9 TL ise bir kalem kaç liradır?
Çözüm : 9/3 = 3 TL Bir tanesi 3 TL'ymiş
8 tane çikolatanın fiyatı 40'dır. Buna göre 1 çikolata kaç liradır?
ÇÖZÜM : 40/8 = 5 Bir çikolata 5 TL'dir
Bölme İşlemi Nedir? : Bir sayının bir sayının içinde kaç defa olduğudur.
İYİ DERSLER