👤

Bir inek günde 24 litre süt vermektedir sütün sütün 3 litresi evde kullanılmakta kalanı ise tanıtılmaktadır fiyatı 3 lira olduğuna göre süt satışından kaç lira kazanılmaktadır ​

Bir Inek Günde 24 Litre Süt Vermektedir Sütün Sütün 3 Litresi Evde Kullanılmakta Kalanı Ise Tanıtılmaktadır Fiyatı 3 Lira Olduğuna Göre Süt Satışından Kaç Lira class=

Cevap :

Adım adım açıklama:

24-3 = 21 bu satılan litre

litresi 3 lira olduğu için de 21'i 3 ile çarpıcaz burdan da sonuç 63

21.3=63 olur.

AyYıldız

Cevap:

MeRHaBa Caneemm ❤️

SORUMUZA BAKALIM ⚠️

Bir inek günde 24 litre süt vermektedir.,sütün sütün 3 litresi evde kullanılmakta kalanı ise tanıtılmaktadır fiyatı 3 lira olduğuna göre süt satışından kaç lira kazanılmaktadır ?

Satılan litreyi bulmak için:

24-3=21

Kaç lira kazandıklarını bulmak için:

21×3=63 olur. ✔️

Başarılar :)

EsKi TaDıM YoK ArTıK...!

‼️MODERATÖR‼️