Bir inek günde 24 litre süt vermektedir sütün sütün 3 litresi evde kullanılmakta kalanı ise tanıtılmaktadır fiyatı 3 lira olduğuna göre süt satışından kaç lira kazanılmaktadır
![Bir Inek Günde 24 Litre Süt Vermektedir Sütün Sütün 3 Litresi Evde Kullanılmakta Kalanı Ise Tanıtılmaktadır Fiyatı 3 Lira Olduğuna Göre Süt Satışından Kaç Lira class=](https://tr-static.eodev.com/files/d8c/eef8b832a9f2ccb021f6775cb8879f47.jpg)
Adım adım açıklama:
24-3 = 21 bu satılan litre
litresi 3 lira olduğu için de 21'i 3 ile çarpıcaz burdan da sonuç 63
21.3=63 olur.
AyYıldız
Cevap:
MeRHaBa Caneemm ❤️
Bir inek günde 24 litre süt vermektedir.,sütün sütün 3 litresi evde kullanılmakta kalanı ise tanıtılmaktadır fiyatı 3 lira olduğuna göre süt satışından kaç lira kazanılmaktadır ?
Satılan litreyi bulmak için:
24-3=21
Kaç lira kazandıklarını bulmak için:
21×3=63 olur. ✔️
Başarılar :)
‼️MODERATÖR‼️