👤

. Ev ile iş yerim arasındaki uzaklik 24 km'dir. Her gün işine arabasıyla gidip gelen Özer Bey'in arabast 1km de 25 kuruşluk benzin harcarsa, Özer Bey'in 30 günlük benzin harcaması kaç TL'dir? (Özer Bey her gün işe gitmektedir.) A) 3 600 B) 360 C) 740 D) 90​

Cevap :

Cevap:

B şıkkı

Adım adım açıklama:

Her gün bir gidiş bir geliş yaptığı için 48 km yol gider bu da 12 tl eder (48 / 12 = 4) 1 günde 12 tl harcıyor ise 30 günde 12x30 = 360 TL'lik benzin harcaması yapar.

Cevap:

24*25=600 krş*30=18000krş=180lira gidil geliş 180+180=360