Emine teyze ineğinden her gün 6 litre süt alıyor. Aldığı sütleri litresi 8 liradan satıyor.Buna göre Emine teyze 12 günde sattığı sütlerden ne kadar para kazanır?
![Emine Teyze Ineğinden Her Gün 6 Litre Süt Alıyor Aldığı Sütleri Litresi 8 Liradan SatıyorBuna Göre Emine Teyze 12 Günde Sattığı Sütlerden Ne Kadar Para Kazanır class=](https://tr-static.eodev.com/files/d83/2e781fc3bc8b931437ae54df876d5f24.jpg)
günde 6 litre ve 1 litresi 8 TL bir günde yani =>8×6=48tl kazanıyor
12 gün dediği için 48×12=576
iyi dersler