👤

Emine teyze ineğinden her gün 6 litre süt alıyor. Aldığı sütleri litresi 8 liradan satıyor.Buna göre Emine teyze 12 günde sattığı sütlerden ne kadar para kazanır?​

Emine Teyze Ineğinden Her Gün 6 Litre Süt Alıyor Aldığı Sütleri Litresi 8 Liradan SatıyorBuna Göre Emine Teyze 12 Günde Sattığı Sütlerden Ne Kadar Para Kazanır class=

Cevap :

Adım adım açıklama:

Cevap ekte iyi calismalar

Görseli göster Emiralpozdemir39

günde 6 litre ve 1 litresi 8 TL bir günde yani =>8×6=48tl kazanıyor

12 gün dediği için 48×12=576

iyi dersler

@SULLIOURANGEL