Suat2516go Suat2516go Matematik Cevaplandı Örnek: Her biri 48 kilogram olan meyve kasalarından 11 tane vardır. Bu kasalardaki meyveler 3 kilogramlık paketler halinde satılmaktadır. Meyve paketlerinin tanesi 4 liradan satılırsa tüm meyvelerin satışından kaç lira kazanılır?